AcroYoga prawa autorskie

Odnośnie nazwy AcroYoga krąży wiele legend, więc żeby je wyjaśnić:

“AcroYoga” to nazwa własna/zastrzeżona przez AcroYoga Inc. i tak samo jak Iyengar Yoga, Bikram Yoga, Adidas, Porshe, IBM etc. i do jej używania, trzeba być uprawnionym (szczególnie w zastosowaniu komercyjnym!)

AcroYoga to ustalona technika, praktykowana w konkretny sposób. Nie ma zakazu włączania technik poznanych podczas zajęć AcroYogi do własnej autorskiej praktyki, zajęć etc.

Najprościej pozwolenie na użycie nazwy, można uzyskać wraz z uprawnieniami JAMbassadora. Nie zwalnia nas to jednak z obowiązku jasnego i klarownego określania własnych kwalifikacji. Jeśli jestem nauczycielem AcroYoga to mogę napisać, że jestem nauczycielem, jeśli jestem jambassadorem to jestem jambassadorem etc. (wszystko to znajduje się w mailu, który otrzymuje się po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o zostanie JAMbassadorem)

Nazwa ta jest własnością AcroYoga Inc. jeśli się nie mylę do 2017. Potem nie zostanie im przyznana na kolejne 10 lat, gdyż stanie się nazwą dyscypliny.

 

Powyżej znajdują się moje własne opisowe wyjaśnienia na pytania, które sam sobie jakiś czas temu zadawałem. Jeśli ktoś chce sięgnąć do źródeł http://www.acroyoga.org/copyright lub powinien bezpośrednio skontaktować się z acroyoga.org

Michał Maciaszek